Odborníci by měli bořit mosty, zaznělo na konferenci Evropských dnů handicapu

Mezinárodně obsazenou konferenci 25. ročníku Evropských dnů handicapu uspořádala 3. října Asociace TRIGON.Tematicky se věnovala úloze rodiny v péči, terapii a vzdělávání osob se znevýhodněním. Specialisté z České republiky, Polska, Francie a Německa měli příležitost seznámit se s trendy a přístupy konkrétních zařízení a zároveň nahlédnout do soukromí rodin žijících s handicapovaným členem.

„Letošní ročník jsme zaměřili na téma, které je průsečíkem předchozích let,“ uvedla konferenci v Imperial Hotelu Ostrava ředitelka Asociace TRIGON Olga Rosenbergerová. Ještě než zazněl první příspěvek, přijala poděkování za dlouholetou aktivitu v oblasti handicapovaných osob od náměstka primátora Michala Mariánka. „Děkuji paní ředitelce, že vytrvala a má pořád dost energie tu loď s názvem Evropské dny handicapu táhnout dál. Letošní jubileum je důkazem, že to má smysl,“ uvedl M. Mariánek.

PROČ JE POTŘEBA O RODINĚ PŘEMÝŠLET
Předsedkyně Aliance pro rodinu si pro svou přednášku zvolila téma Rodina v současném světě. Hovořila nejen o akci, kterou aliance na podporu rodin pořádá, ale také o pokusech stanovit nové definice rodiny v České republice jako soužití alespoň dvou osob spojených biologickou či sociální vazbou.

Tisková zpráva v .pdf ke stažení zde.

 

PR a mediální zastoupení (pr.edh@seznam.cz)
Marie Václavková, +420 733 529 899 / Karolina Čiklová, +420 604 832 036

 

 

 

ASOCIACE TRIGON - DĚLÁME SVĚT BAREVNÝ A RADOSTNÝ

podporují nás

Top